Menu

nauczanie zdalne 15.06-30.06.2020

Zadania dla dzieci 6-letnich
Temat: Moi przyjaciele

Cele:
- rozwijanie umiejętności wypowiadania się na określony temat,
- ćwiczenie umiejętności logicznego myślenia,
- rozwijanie wyobraźni plastycznej, estetyki,

Propozycje:
1. „Witam wszystkich, którzy...”- zabawa integracyjna. Rodzic wypowiada zdanie: Witam wszystkich, którzy... i kończy je dowolnie, np.: lubią lody czekoladowe, maja na sobie coś zielonego, są dziś w dobrym humorze.
2. „Mój przyjaciel”- rozmowa na temat przyjaciół, próba określania, kto to jest przyjaciel. Pytania: kogo nazywamy przyjacielem?, Czy różni się przyjaciel od kolegi?, Jak powinien się zachowywać przyjaciel? Co to znaczy, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie?
3. „Koleżanki i koledzy”- wykonanie pamiątkowej planszy przedstawiającej osoby wszystkich dzieci z grupy. 
4. „Rekin i krab” - zabawa orientacyjno-porządkowa. Na podłodze układamy linię ze skakanek. Umawiamy się z dzieckiem, że z jednej strony linii jest morze, a z drugiej – piasek. Na hasło: „krab”dziecko musi uciec z piasku przed krabem -przeskoczyć morze. Na hasło: „rekin” dziecko ucieka z morza na piasek. Podajemy hasła coraz szybciej, można je przeplatać innymi hasłami dla zmylenia.
5. Karty pracy- 44a i 44b
6. „Tacki z piaskiem”- zabawy grafomotoryczne  z wykorzystaniem tacek z piaskiem do rysowania. Dziecko wykonuje rysunki wg własnego pomysłu – palcem, patykiem, drugą stroną kredki. Następnie odwzorowuje gotowy obrazek na papierze. Można posmarować wybrane elementy obrazka klejem i posypać je piaskiem.


E.Kubiak, M.Sałajczyk, I.Dziuba, A.Rypkowska

Wróć

Odnośniki

Informacje kontaktowe

 

imię i nazwisko inspektora: Łukasz Kalinowski 

Inspektor Ochrony Danych
adres e-mail: inspektor@cbi24.pl

Polskie Radio Dzieciom
[obiekt mapy] Mapa dojazdu