Menu

Dane kontaktowe

Miejskie Przedszkole nr 1
 
ul. Tarczyńska 28
96-320 Mszczonów
tel/fax 46 857 16 68

przedszkole@mszczonow.pl

 

Luty

Z dumą informujemy iż nasze przedszkole zdobyło CERTYFIKAT   w ogólnopolskim konkursie PRZEDSZKOLE TALENTÓW. 
 • Zabawy zimowe w gr. Misie
 Dzieci z grupy „Misie” wraz z ciocią korzystając z uroku zimy postanowiły pobawić się na śniegu w przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, zjeżdżając na sankach, rzucając śnieżkami do siebie,
W trakcie ferii zimowych nasze przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zaproponowanych im atrakcjach. Dzieci korzystając z uroku zimy bawiły się na śniegu w przedszkolnym ogrodzie. Oddały się zimowemu szaleństwu,  zachowując zasady bezpieczeństwa. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w zaproponowanym przez Mszczonowski Ośrodek Kultury programie „Bliskie spotkania z dinozaurami”
 • Ozobot_porusza_się_po_zaprogramowanej_trasie
14 lutego, to  dzień radości i przyjaźni czyli Walentynki z tej okazji na zajęciach z robotyki rozmawialiśmy o uczuciach. Przedszkolaki wymieniali uczucia, które znają, które im towarzyszą. Potem postarali się ocenić, które są dobre, a które złe. Zadaniem dzieci było takie zakodowanie tras robotów, żeby przejeżdżały po nich bezkolizyjnie.
Budowanie tras dla ozobotów korzystając z puzzli. Dzieci układały trasę dla robota wyznaczając drogę od domu do przedszkola. Programując  drogę za pomocą kolorowych kodów, dzieci przypomniały sobie:
jak bezpiecznie poruszać się po drogach,
Jak przejść na druga stronę ulicy oraz 
Na co zwracać szczególną uwagę.
 • Zabawa walentynkowa w grupie Żabki

Dnia 14 lutego w grupie Żabki odbyła się zabawa "Walentynkowa". Na początku dzieci wykonały walentynkowe serduszka, a następnie wszyscy bawili się przy dźwiękach przedszkolnych przebojów. Dzieci dały popis swoich tanecznych umiejętności. Taka zabawa jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci i dostarcza im wielu przeżyć i radości.

 • Tłusty czwartek gr. Zajączki 28.02.2019 (3)

Tłusty czwarte w tym roku przypadł na 28 Lutego. Dzieci z grupy Zajączki świętowały ten dzień w swoim gronie zajadając tradycyjne przysmaki

 • Czekoladowe niespodzianki

Dnia 28 lutego 2019r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w niecodziennym zdarzeniu. Do naszego przedszkola przyjechał „Czekoladowy Autobus”- to jedyny autobus w Polsce, w którym dzieci przenoszą się w czekoladowy świat. Autobus ma służyć temu aby przekazać dzieciom wiedzę na temat, jak odróżniać czekoladę zdrową od wyrobu czekoladopodobnego. 

 • Spotkanie z wolontariuszami z LO

27 lutego 2019r. do naszego przedszkola przybyli wolontariusze w obecności swojego nauczyciela historii Pana Włodzimierza Graczyka. To już kolejne spotkanie z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Mszczonowie. W ramach współpracy młodzież liceum przekazuje najmłodszym treści patriotyczne wykorzystując do tego prezentacje multimedialne, filmy, piosenki, wiersze, legendy i inne utwory.

 • Wolonatariusze z Zespołu Szkół w Mszczonowie 18.02.19 w gr. Motylki

W naszym przedszkolu odbyły się kolejne zajęcia z wolontariuszami. Tym razem starsi koledzy uczyli maluszki  języka angielskiego.

 • Dzień Dinozaura w gr. Motylki
26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. 
 • Dzień Dinozaura

We wtorek 26 lutego 2019r. obchodzony był jeden z najciekawszych nietypowych świąt dla wszystkich przedszkolaków – DZIEŃ DINOZAURA. Celem było wykorzystanie i tworzenie okazji do pogłębienia wiadomości na temat dinozaurów oraz budzenie zaciekawienia otaczającym światem i jego prehistorią. Dzieci wzbogacały swój słownik o termin dinozaury, Park Jurajski, ćwiczyły narządy mowy, a szczególnie wymawianie grup spółgłoskowych.

 • Przedstawienie pt. O królewnie Marysi i Lodowej Górze

Dnia 25 lutego 2019r. w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie pt; „Bajka o królewnie Marysi i Lodowej Górze” w wykonaniu aktorów O! Teatr z Krakowa. Bohaterką przestawienia była śliczna królewna Marysia, która ciągle chwalona i rozpieszczona stała się samolubna i nieznośna wobec innych. Król i królowa postanowili wydać ją za mąż...

 • II spotkanie z małym misiem- W galerii obrazów

W dniach 20-22.02.2019r. dzieci z grupy „Kotki” uczestniczyły z zajęciach w ramach innowacji pedagogicznej pt; „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Celem akcji jest rozpowszechnienie czytania wśród dzieci. Zachęcenie do wspólnego spędzania czasu z dzieckiem i książką. Przedszkolaki uczestniczyły w cyklu zajęć - „Kuferek kreatywności małego misia”. 

 • Obchody Dnia Babci i Dziadka w grupie Żabki

Dnia 12 lutego 2019 r. w grupie Żabki odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Podczas spotkania dzieci miały okazję podziękować w szczególny sposób swoim Babciom i Dziadkom za poświęcony czas, wspólne zabawy i spacery.

 • W świecie dźwięków (3)

Dnia 20.02.2019 w grupie „Zajączki” były prowadzone zajęcia metodami aktywnymi pt. „W świecie dźwięków”. Tego dnia dzieci rozpoznawały różne dźwięki z otoczenia. Poznawały różne instrumenty muzyczne np. grzechotka, bębenek, tamburyno, kołatka, trójkąt. Poznawały sposoby gry na wymienionych instrumentach. 

 • Zabawa ruchowa

15 lutego 2019r. dzieci z grupy „Kotki” z Miejskiego Przedszkola Nr 1 po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach czytelniczych w ramach projektu czytelniczego „Książka moim przyjacielem”, którego głównym celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Podczas spotkania pani Natalia rozmawiała z przedszkolakami na temat emocji i uczuć. Przypominając, iż dzień wcześniej obchodziliśmy Walentynki.

 • Jak zrobiś wulkan

Dnia 21.02.2019r. w grupie Zajączki odbyło się zajęcie pt. Jak zrobić wulkan? Dzieci w grupach z wielkim zapałem i zaangażowaniem wykonały model wulkanu wykorzystując w tym celu: papierowe talerzyki, plastikowe kubki, folię aluminiową oraz masę solną. Następnie wraz z nauczycielem przygotowały roztwór z wody, sody i płynu do naczyń.

Odnośniki

Informacje kontaktowe

 

imię i nazwisko inspektora: Łukasz Kalinowski 

Inspektor Ochrony Danych
adres e-mail: inspektor@cbi24.pl

Polskie Radio Dzieciom
[obiekt mapy] Mapa dojazdu