Menu

Dane kontaktowe

Miejskie Przedszkole nr 1
 
ul. Tarczyńska 28
96-320 Mszczonów
tel/fax 46 857 16 68

przedszkole@mszczonow.pl

 

Marzec

  • Miasto - gr. Zajączki - 15.03.2019r. (7)
W dniu 15.03.2019r. w grupach Zajączki i Gumisie były prowadzone zajęcia metodą aktywną, którego tematem przewodnim było miasto. Celem zajęcia było zwrócenie uwagi na charakterystyczne cechy domów, zapoznanie z pojęciami: dom jednorodzinny, dom wielorodzinny, blok.
  • Miasto ( budowa (
Mali architekci
Dnia 13.03.2019r. w grupie „Gumisie” z Miejskiego Przedszkola nr 1 odbyły się zajęcia rozwijające wśród przedszkolaków zdolności konstrukcyjnych i architektonicznych. Zadaniem dzieci było przygotowanie w małych zespołach makiety miasta z najróżniejszymi budynkami.
  • Przedszkolaki w bibliotece
15.03.2019r. przedszkolaki grupy „Tygryski” i „Kotki” z Miejskiego Przedszkola Nr 1 odbyły kolejną wizytę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w ramach projektu czytelniczego „Książka moim przyjacielem”. Celem projektu jest uwrażliwienie na piękno literatury, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz zachęcanie dzieci i ich rodziców do korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Podczas spotkania pani Kasia rozmawiała z dziećmi o rodzinie i wspólnym spędzaniu czasu wolnego.

VIII  Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera składa podziękowanie dla MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA W MSZCZONOWIE za nieocenioną pomoc włożoną w organizację VIII Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera. Za wyraz zasłużonej pamięci dla Bohaterów, w imieniu naszych podopiecznych dziękujemy, Każdy dar prosto z serca  wart jest więcej niż bogactwa tego świata.

Planetarium mobilne w Miejskim Przedszkolu Nr 1
Dnia 8 marca 2019r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium ANDROMEDA. Dzięki pokazom, przedszkolaki dowiedziały się i zobaczyły, jak wygląda Układ Słoneczny.
  • Dzien Kobiet w gr.Misie

Dnia 08.03. 2019r.  z okazji Dnia Kobiet w grupie Misiów odbyły się wspólne zabawy i konkursy. Na zakończenie chłopcy wręczyli koleżankom z grupy medale oraz wszyscy otrzymali słodką niespodziankę.

  • Dzien Babci i Dziadka w gr. MISIE

Dnia 15.02.19r. grupa MISIE gościła w przedszkolu szczególnych gości Babcie oraz Dziadków. Dzieci wraz z wychowawczynią specjalnie na tą okazję przygotowały występ artystyczny oraz własnoręcznie wykonały upominki. Po występie Dziadkowie zostali zaproszeni do wspólnych zabaw muzyczno- ruchowych, a także na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

  • Bal karnawałowy 04.03.19r.

Karnawał to miła tradycja, gdzie ważnym elementem tego czasu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla dzieci to dzień niezwykły, często długo wyczekiwany przez wiele tygodni. W dniu 04.03.2019r. w naszym przedszkolu odbył się coroczny BAL KARNAWAŁOWY przed dzień ostatków.

  • 1.poznajemy histoię papieru (1)

WYCIECZKA DO MUZEUM PAPIERNICTWA
15 marca dzieci z grupy „Krasnale” były na wycieczce w Muzeum  Papiernictwa w Konstancinie. Na wstępie przedszkolaki zostały zapoznane z historią  papieru i papierni w Jeziornie. Dowiedziały się skąd wywodzi się papier, na jakich materiałach pisano przed wynalezieniem papieru. Jednak największą atrakcją były zajęcia praktyczne 

  • Spotkanie z wolontariuszami z Zespołu Szkół w Mszczonowie

Zabawy językowe w Miejskim Przedszkolu Nr 1
18 marca 2019r. odbyły się zabawy z kolorami w języku angielskim poprowadzone przez uczennice Zespołu Szkół w Mszczonowie pod kierunkiem Anny Nowis. Podczas zajęć przedszkolaki utrwalając kolory śpiewały, bawiły się w różne zabawy po angielsku. Z dużym zaangażowaniem dzieci uczestniczyły w spotkaniu.

  • Centrum Kultury - Baśnie polskie

Wyjazd do Centrum Kultury w Żyrardowie
​​​​​​​22.03.2019r. dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 wraz ze swoimi wychowawczyniami uczestniczyły w wyjeździe do Centrum Kultury w Żyrardowie. Wrocławski Teatr In-Art przedstawił spektakl pt. „Baśnie polskie”, składający się z trzech przedstawień: „Złota kaczka”, Żywa woda”, „Szewczyk Dratewka”

  • Pierwszy Dzień Wiosny (9)

POWITANIE WIOSNY 
 21 marca 2019r. dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 uroczyście powitały Wiosnę, zaś pożegnały Zimę. Barwnym korowodem wspólnie z Marzannami, kwiatami i instrumentami przemaszerowały ulicami naszego miasta, skandując hasło: „Wiosno przyjdź”

Odnośniki

Informacje kontaktowe

 

imię i nazwisko inspektora: Łukasz Kalinowski 

Inspektor Ochrony Danych
adres e-mail: inspektor@cbi24.pl

Polskie Radio Dzieciom
[obiekt mapy] Mapa dojazdu