Menu

Dane kontaktowe

Miejskie Przedszkole nr 1
 
ul. Tarczyńska 28
96-320 Mszczonów
tel/fax 46 857 16 68

przedszkole@mszczonow.pl

 

Listopad

 • pasowanie na przedszkolaka
„Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dnia 06.11.2018r. dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 uczestniczyły w uroczystości „Pasowania na przedszkolaka”. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie.
 • owoce z masy
W poniedziałek 05.11.2018r. w grupie „Gumisie” i „Zajączki” przeprowadzone zostało zajęcie w oparciu o zabawy z warzywami i owocami mające na celu badanie aktywność twórczą dzieci. Zadaniem dzieci było nazywanie przyniesionych warzyw i owoców oraz poznawanie zgromadzonego materiału przyrodniczego różnymi zmysłami: dotykiem, smakiem i węchem.
 • dzieci prezentują własnoręcznie wykonane lampiony
Dnia 14 listopada 2018 r w grupie "Żabki" odbyły się jesienne warsztaty plastyczne. Spotkanie rozpoczęło się częścią artystyczną, gdzie dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny. Przedszkolaki śpiewały poznane piosenki i zatańczyły taniec "Groziki".
 • pamiątkowe zdjęcie starszaków
W dniu 13 listopada 2018 r Mszczonowski Ośrodek Kultury po raz kolejny zorganizował program edukacji muzycznej „Śpiewamy stare polskie piosenki”. W tym roku był to szczególny dzień, gdyż uczciliśmy 100 - lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. W programie spotkania odbył się wyjątkowy koncert.
 • dzieci siedzą na fotelach w sali kinowej
Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola dnia 14 listopada uczestniczyły w wyjeździe do Centrum Kultury w Żyrardowie w przedstawieniu pt. „Świat Andersena” w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru In-Art. Przedstawienie składało się z trzech odrębny bajek Andersena, a każda historia przedstawiona była w innej technice aktorskiej i innym planie.
 • dzieci śpiewają (2)
09 listopada 2018r. o godzinie 11:11 w ponad 16 tysiącach placówek edukacyjnych wybrzmiał  hymn Polski z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i włączenie się w akcję „Rekord dla Niepodległej”.
 • Dzieci degustują sałatki
14 listopada 2018r  przedszkolaki z grup „Gumisie” i „Zajączki” przygotowywały w ramach projektu badającego aktywność badawczo-twórczą   surówki i sałatki z warzyw i owoców. Na podstawie talerzyków ze zgromadzonymi  owocami, dzieci poznawały i utrwalały nazwy owoców egzotycznych i  krajowych za pomocą węchu i smaku.
 • Strażaki i dzieci
W ramach realizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej dotyczącego doradztwa zawodowego realizowanego w przedszkolach, dnia 15 listopada 2018r w naszym przedszkolu odbyła się niecodzienna wizyta, a mianowicie gościli u nas strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Mszczonowa.
 • Pokaz świnek morskich dzieciom
W ramach projektu „Mamo tato pobaw się ze mną”, dnia 16 listopada 2018r. dzieci z grupy „Żabki” odwiedziła p. Ania, mama Mateusza, która przyniosła ze sobą świnki morskie Jacka i Gejba.
 • Dzieci słuchają bajki
Dnia 23.11.2018r. dzieci z grupy „Żabki” z Miejskiego Przedszkola  w ramach projektu czytelniczego „Książka moim przyjacielem”, odwiedziły Miejską Bibliotekę w Mszczonowie.
 • Światowy Dznień Pluszowego Misia
W poniedziałek 26.11.2018r. w naszym przedszkolu obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia, w tym roku wyjątkowy, bo połączony z realizacją  innowacji pedagogicznej pt; „Mały miś w świecie wielkiej literatury”.
 • Zabawa Andrzejkowa
W piątek 30 listopada w grupie „Żabki” odbyła się zabawa andrzejkowa. Już od samego rana panowała atmosfera napięcia i wyczekiwana. Kolorowe przebrania i nietypowe rekwizyty potęgowały ciekawość dzieci.
AKCJA "GÓRA GROSZA" Nasze przedszkole podobnie jak w latach ubiegłych bierze udział w Akcji „Góra Grosza”.
 • Dyskusja o swoich ulubionych pupilach
W piątek 30 XI.2018 roku dzieci z grupy Tygryski odwiedziły biblioteką Miejską w Mszczonowie. Pani Anita pięknie opowiadała o psach, na podstawie  książki z serii „Opowiem ci mamo…” wydawnictwa Nasza Księgarnia. „Opowiem ci mamo.. Co robią psy” autorstwa Pauliny Wyrt. 

Odnośniki

Informacje kontaktowe

 

imię i nazwisko inspektora: Łukasz Kalinowski 

Inspektor Ochrony Danych
adres e-mail: inspektor@cbi24.pl

Polskie Radio Dzieciom
[obiekt mapy] Mapa dojazdu