Menu

Dane kontaktowe

Miejskie Przedszkole nr 1
 
ul. Tarczyńska 28
96-320 Mszczonów
tel/fax 46 857 16 68

przedszkole@mszczonow.pl

 

Październik

  • dzieci bawią się na placu zabaw
2 października przedszkolaki z grupy ,,Gumisie” z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Mszczonowie odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne ,,Magiczna Zagroda” w Badowie Górnym. Przedszkolaki poprzez wizytę w tym miejscu miały możliwość obcowania bezpośrednio ze środowiskiem przyrodniczym, poznać zwierzęta hodowlane w tym gospodarstwie a przede wszystkim świetnie się bawić na świeżym powietrzu
  • dzieci oglądają pokaz udzielania pierwszej pomocy
8 października 2018r. w Miejskim Przedszkolu Nr 1 odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadził je wykwalifikowany ratownik medyczny pan Paweł Nietrzebka wraz z wolontariuszami z Liceum Ogólnokształcącego w Mszczonowie. Podczas spotkania przedszkolaki mogły poczuć się jak mali ratownicy.
  • dzieci sadzą drzewo w ogrodzie przedszkolnym
Dzień Drzewa obchodzony jest 10 października i dlatego w tym dniu dominował wśród dziecięcych strojów kolor zielony i brązowy. Celem naszego święta było zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o rośliny a szczególnie drzewa oraz dostrzeganie związku człowieka z przyrodą. Prowadzony były rozmowy dotyczące drzew, przyjemności jakie daje ludziom.
  • dzieci występują z okazji DEN
W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej w Miejski Przedszkolu Nr 1 odbyła się uroczystość z okazji tego święta. Wszystkie dzieci zebrały się w sali widowiskowej w celu zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych
Dnia 9.10.2018r. dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 z grup: Zajączki, Tygryski, Żabki i Motylki wybrały się na wycieczkę do Centrum Kultury w Żyrardowie, aby obejrzeć przedstawienie pt. „Pszczółka Maja”. Jest to jedna z najbardziej popularnych bajek, adresowana przede wszystkim do najmłodszych widzów.
  • dzieci wykonują prace plastyczne przy stoliku
W poniedziałek 15.10.18r. przedszkolaki z grupy ,,Gumisie” i „Zajączki” uczestniczyły w zajęciu prowadzonym metodą badawczo - twórczą w ramach całorocznego programu prowadzonego przez nasze przedszkole. Zadaniem dzieci było podczas wycieczki do parku rozpoznawać wybrane drzewa po owocach i liściach oraz poznawać wielozmysłowo drzewa.
  • dzieci z grupy kotki w bibliotece
19.10.2018r. dzieci z grupy KOTKI wraz z wychowawczynią w ramach projektu czytelniczego „Książka moim przyjacielem” po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Przedszkolaki podczas warsztatów miały okazję rozmawiać o właściwym i racjonalnym odżywianiu się i zasadach właściwego zachowania się przy stole.
  • wspólne prace plastyczne dzieci i rodziców
W poniedziałek 22.10.2018 r. w grupie „Gumisie” odbyło się spotkanie na którym przedszkolaki podzieliły się przed zaproszonymi gośćmi swoją wiedzą i umiejętnościami dotyczącymi znajomości wyglądu drzew i ich związku z rodziną.
  • dzieci stoją przed drzewem
W dniach 8-12 październik 2018r. dzieci z grupy „Żabki” brały udział w projekcie edukacyjnym „Moje ukochane drzewo”.
Podczas projektu dzieci oglądały pod lupą różne rodzaje drzew liściastych i iglastych dzieląc się swoimi spostrzeżeniami.
  • halloween w przedszkolu
W poniedziałek 29.10.2018r. przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 uczestniczyły w zabawach poprowadzonych przez młodzież z Zespołu Szkół w Mszczonowie. Spotkanie dotyczyło Halloween i zabaw związanych z tym świętem a połączone było z nauką w języku angielskim.

Odnośniki

Informacje kontaktowe

 

imię i nazwisko inspektora: Łukasz Kalinowski 

Inspektor Ochrony Danych
adres e-mail: inspektor@cbi24.pl

Polskie Radio Dzieciom
[obiekt mapy] Mapa dojazdu