Menu

Dane kontaktowe

Miejskie Przedszkole nr 1
 
ul. Tarczyńska 28
96-320 Mszczonów
tel/fax 46 857 16 68

przedszkole@mszczonow.pl

 

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • 2021.02.25
 • 2021.02.24

  Warsztaty edukacyjne

  Dnia 24.02.2021r. w najmłodszej grupie ,,Słoneczka” odbyły się warsztaty edukacyjne dotyczące właściwości suchego lodu. W trakcie spotkania dzieci wraz z zaproszonym gościem oglądały suchy lód oraz miały możliwość zabawy z parą wodną powstałą z sublimacji suchego lodu. Zabawy związane były z pompowaniem balona za pomocą suchego lodu, wytwarzaniem baniek mydlanych, ,,czarowaniem magicznego lodu i wytwarzaniem mgły”. Dzięki zajęciom dzieci nauczyły się, że suchy lód hałasuje i drży na metalowej łyżce a ponadto jest bardzo zimny. Każdy maluch uczestniczył z wielkim zainteresowaniem w eksperymentach. Wspólna zabawa i obserwacja wywołała wielki entuzjazm i zainteresowanie na twarzach wszystkich przedszkolaków.

 • 2021.02.17

  Zabawa walentynkowa

  Walentynki obchodzimy bez względu na to, ile mamy lat i jakiej jesteśmy płci. Zainteresowanie tym świętem wykazały również dzieci z naszego przedszkola. We wtorek 16.02.2021r. w naszym przedszkolu odbyły się w każdej grupie przedszkolnej „Zabawy walentynkowe” przeprowadzone przez p. Łukasza Kosińskiego ze Szkoły Tańca Flash. Tego dnia wszyscy mieliśmy czerwone lub różowe ubrania, a nasze sale pełne były czerwonych serduszek – symbolu miłości i przyjaźni. Ten wyjątkowy dzień dla dzieci stał się świetną okazją do wspólnej zabawy oraz pokazania, jak dobrze i wesoło jest nam razem. Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w swoich salach, aby uświetnić „Walentynki” wspólną zabawą, tańcem, wężykami, pociągami i wspaniałą zabawą przy muzyce tanecznej. Każdy zabawa poprzedzona była rozmową na temat znaczenia uczuć w naszym codziennym życiu. Przedszkolaki dowiedziały się, że tym, co naprawdę się liczy, jest życzliwość, sympatia i szacunek okazany drugiemu człowiekowi. Wspólnie spędzony czas w walentynkowym nastroju sprzyjał integrowaniu dzieci między sobą i zachęcał do obdarowywania się wyrazami radości i wzajemnej bliskości podczas tanecznej zabawy.

 • 2021.02.09
  BAL KARNAWAŁOWY

  BAL KARNAWAŁOWY

  Karnawał to czas zabaw tanecznych, pląsów i wesołej zabawy dla wszystkich naszych przedszkolaków. W tym czasie dzieci czekają na niezwykły dzień, w którym odbywa się bal karnawałowy. Taki bal odbył się w dwóch kolejnych dniach a mianowicie 08 i 09.02.2021r. w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Mszczonowie zorganizowany przez Szkołę Tańca DANCE WAY. Przedszkolaki wspólnie bawiły się na sali zdobionej serpentynami i kolorowymi balonami. Pomysłowość rodziców nie miała granic przy wyborze strojów dla swoich pociech. Wśród uczestników balu były księżniczki, czarownice, wróżki, żabki, Spiderman, czy inne bajkowe postaci. W tym roku każda z grup przedszkolnych uczestniczyła w balu pojedynczo, ale i tak wszyscy się cudownie bawili. Wszyscy w bajkowych strojach, w rytm tanecznej muzyki prezentowali swoje umiejętności taneczne. Wesoła zabawa, wspólne wężyki, tańce w parach były niesamowitym przeżyciem dla dzieci a szczególnie dla tych, które po raz pierwszy uczestniczyły w balu. Przedszkolaki świetnie się bawiły, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Niestety radosna zabawa musiała się kiedyś skończyć. Cały bal przebiegł w miłej i bardzo wesołej atmosferze co było widoczne na twarzach wszystkich zgromadzonych. Wspomnienia z tego balu pozostaną na długo w naszej pamięci.

 • 2021.02.04
 • 2021.02.03
  BAL KARNAWAŁOWY

  BAL KARNAWAŁOWY

  BAL KARNAWAŁOWY dla przedszkolaków to niezwykły, długo wyczekiwany dzień. Jest wspaniałą atrakcją lubianą przez każde dziecko, dostarczającą wielu przeżyć i radości. Tak też było w środę 03.02.2021r. kiedy w naszym przedszkolu odbył się BAL KARNAWAŁOWY zorganizowany przez p. Łukasza Kosińskiego ze Szkoły Tańca FLASH. Pojawiły się postacie z bajek i komiksów. Przedszkolaki świetnie się bawiły przy rytmicznej i skocznej muzyce. Uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy, mimo zmęczenia. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

 • 2021.01.22

  INFORMACJA DLA RODZICÓW

  Drodzy Rodzice,

  droga komunikacyjna między dyrektorem, wychowawcami i rodzicami w naszym przedszkolu przebiega w następujący sposób: informacja od Nas wędruje do Przewodniczącego Rady Rodziców, Przewodniczący przekazuje do Trójek klasowych a Trójki klasowe poszczególnych grup przekazują swoim rodzicom.

  Katarzyna Podlaska

 • 2021.01.21
  Podziękowanie za udział w akcji "Razem na święta"

  Podziękowanie za udział w akcji "Razem na Święta"

  Podziękowanie za udział w III edycji  akcji "Razem na Święta" . Podsumowanie akcji znajdą Państwo w komunikacie na stronie MEiN

  https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ponad-12-tys-zgloszen-w-akcji-razem-na-swieta--dziekujemy

 • 2021.01.04

  INFORMACJA DLA RODZICÓW

   Konsultacje z psychologiem p. Olgą Karlińską- Wikarjusz dla rodziców 

  ul. Warszawska w każdy czwartek w godz. 16.00-16.30 po uzgodnieniu telefonicznym z sekretariatem 46 857-16-68

 • 2020.11.12

  SZKOŁA DO HYMNU

  Miejskie Przedszkole nr 1 po raz kolejny włączyło się w ogólnopolską akcję SZKOŁA DO HYMNU zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach tej akcji dnia 10.11.2020r. punktualnie o godzinie 11:11 dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wraz z pracownikami przedszkola uroczyście odśpiewały 4 -zwrotkowy hymn „Mazurek Dąbrowskiego”. W tym dniu przedszkolaki podczas zajęć zapoznały się z historią powstania państwa polskiego oraz z symbolami narodowymi. Dzięki tej akcji dzieci utrwaliły słowa, melodię polskiego hymnu oraz kształtowały umiejętności właściwego zachowania się podczas słuchania i śpiewania hymnu narodowego. 

   

Stronicowanie

Odnośniki

Kontakt

 

imię i nazwisko inspektora: Łukasz Kalinowski 

Inspektor Ochrony Danych
adres e-mail: inspektor@cbi24.pl

Polskie Radio Dzieciom
[obiekt mapy] Mapa dojazdu