Menu

Dane kontaktowe

Miejskie Przedszkole nr 1
 
ul. Tarczyńska 28
96-320 Mszczonów
tel/fax 46 857 16 68

przedszkole@mszczonow.pl

 

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • 2023.03.06

  REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2023/2024

  Trwa rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2023/2024. Składanie pełnej dokumentacji od 1 do 24 marca do godz. 14.00 w sekretariacie przedszkola, wejście od ul. Tarczyńskiej 28.

 • 2023.02.28

  INFORMACJA DLA RODZICÓW

  Drodzy Rodzice,
  prosimy o systematyczne sprawdzanie czystości skóry głowy i włosów u dzieci. W przypadku podejrzenia zakażenia wszawicą, należy o tym zawiadomić nauczyciela oraz podjąć wszystkie czynności prowadzące do likwidacji choroby.

  Problem wszawicy w przedszkolach nigdy nie przestał być aktualny, a u nas kolejny raz w tym roku mamy zgłoszenia od pojedynczych rodziców. W ostatnich latach nasilił się on dwukrotnie i z pewną częstotliwością powraca do placówek edukacyjnych w postaci epidemii. Niewiele osób wie, że zarażenie wszawicą może przytrafić się każdemu dziecku i nie jest to skutek braku higieny, czy złej sytuacji materialnej rodziny.

  Jak rozpoznać wszy u dzieci?
  Najbardziej charakterystycznym objawem wszawicy jest świąd głowy, otarcia, zaczerwienienia czy grudki spowodowane drapaniem swędzącej skóry głowy. U nasady włosów pojawiają się białe jaja zwane gnidami, często mylone z łupieżem. Jaja wszy (gnidy) mają regularny kształt i trudno je usunąć. Aby się przekonać czy są to gnidy należy użyć grzebienia o gęstych ząbkach. Jeśli gnidy uda się wyczesać, wówczas możemy być pewni, że to wszawica. Jeżeli już wiemy, że „moje dziecko ma wszy” zachowajmy spokój i bez wstydu rozpocznijmy leczenie.

  W jaki sposób walczyć z wszawicą?

  W leczeniu wszawicy warto skorzystać ze sprawdzonych i bezpiecznych preparatów, które nie powodują alergii i nie drażnią skóry głowy. Preparaty te można zakupić w aptece.

  Czym jest wszawica głowowa? Drogi zarażenia
  Wszawica głowowa jest chorobą pasożytniczą wywołaną przez wesz głowową. Wszy pasożytują wyłącznie na owłosionej części skóry głowy i żywią się krwią człowieka. Okres przenoszenia trwa tak długo jak długo, żyją wszy lub ich jaja na żywicielu. Rozprzestrzenianiu wszawicy sprzyjają duże skupiska ludzkie (przedszkola, szkoły, kolonie), a możliwości jej przenoszenia są bardzo różnorodne. Zakażenie wszawicą następuje bezpośrednio przez kontakt z włosami osoby chorej, m.in.: poprzez przytulanie się, stykanie się głowami, używanie wspólnych przyborów do pielęgnacji włosów lub wspólnych ręczników, pożyczanie czapek i szalików.

  Warto wiedzieć…
  ● Wszy nie skaczą i nie pływają, do zarażenia dochodzi jedynie przez bezpośredni kontakt głowy z głową.
  ● Wszy głowowe zwykle nie przenoszą żadnych chorób, jednak ich kał i ślina mogą powodować reakcje alergiczne.
  ● Sprawdzaj głowę dziecka raz na dwa tygodnie .
  ● Wszawica przenosi się bardzo szybko, dlatego sprawdzaj głowy wszystkich domowników.
  ● Po wystąpieniu pasożytów powtarzaj kurację szamponami jeszcze przez co najmniej dwa miesiące.

 • 2023.02.22
  Informacja dla rodziców

  Informacja dla rodziców

  Centrum Usług Społecznych w Mszczonowie zaprasza chętnych na wsparcie logopedyczne. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 3 do 5 roku życia. Chętnych prosimy o kontakt z CUS ul. Grójecka 45, tel. 46 857-12-73 lub 665-513-060.

   

 • 2023.02.09

  INFORMACJA DLA RODZICÓW

  W związku z feriami (13.02 - 24.02. 2023r.) - mniejszą liczbą dzieci w tym okresie oraz urlopami personelu grupy będą łączone.

  Katarzyna Podlaska

   

   

 • 2023.02.08

  REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2023/2024

  Termin składania dokumentacji od 01 do 24.03.2023r. do godz.14.00 w sekretariacie przedszkola wejście od ul. Tarczyńskiej

 • 2023.01.30

  REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2023/2024

 • 2023.01.17

  Informacja dla rodziców

  Od dnia 01.01.2023r. zmiana stawki żywieniowej dziennej dla 5 oddziałów zamiejscowych przy u. Warszawskiej 27.

  Dyrektor Katarzyna Podlaska

 • 2022.12.20

  Zobacz obraz źródłowy

  Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

  oraz pomyślności w Nowym Roku 

  wraz z podziękowaniami za owocną współpracę

  życzą 

  Pracownicy Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Mszczonowie

 • 2022.11.18

  SZKOŁA DO HYMNU

  Dnia 10.11.2022r. nasze przedszkole już po raz piąty wzięło udział w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki SZKOŁA DO HYMNU. Tego dnia przypomnieliśmy sobie symbole narodowe. Przedszkolaki wykonały kotyliony narodowe i flagi Polski. Punktualnie o godzinie 11:11 każda grupa w odświętnych strojach odśpiewała uroczyście hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, aby uczcić pamięć o bohaterach narodowych.

   

   

 • 2022.11.09

  Konkurs recytatorski "Wiersze J. Tuwima"

  veOgAAAAASUVORK5CYII=

  Dnia 08.11.2022r. odbył się konkurs recytatorski pt.„Wiersze Juliana Tuwima”. Konkurs został zorganizowany w ramach ogólnopolskiego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Do konkursu przystąpiły dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, mowy i dykcji, popularyzowanie poezji J. Tuwima oraz zachęcanie do występów przed publicznością. Do konkursu zgłosiło się 37 dzieci. Konkurs był podzielony na dwa etapy. Pierwszy etap wewnątrzprzedszkolny odbył się 17 października i zostały wyłonione osoby do dalszego udziału. Drugi etap odbył się 8 listopada w Mszczonowskim Ośrodku Kultury. Wszyscy uczestnicy konkursu za piękną recytację i udział otrzymali gromkie brawa, pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Dzieciom gratulujemy, a rodzicom dziękujemy za przygotowanie. Życzymy wszystkim przedszkolakom dalszych sukcesów.

   

   

Stronicowanie

Odnośniki

Informacje kontaktowe

 

imię i nazwisko inspektora: Łukasz Kalinowski 

Inspektor Ochrony Danych
adres e-mail: inspektor@cbi24.pl

Polskie Radio Dzieciom
[obiekt mapy] Mapa dojazdu