Menu

nauczanie zdalne 15.06-30.06.2020

Zadania dla dzieci 6-letnich
Temat: Letnia pogoda

Cele:
-rozwijanie kompetencji matematycznych poprzez stosowanie nazw dni tygodnia,
- tworzenie kalendarza letniej pogody,
- doskonalenie umiejętności różnicowania samogłosek i spółgłosek,
- rozwijanie sprawności fizycznej

Propozycje:

1. „Zjawiska atmosferyczne”- rozmowa o zjawiskach atmosferycznych charakterystycznych dla poszczególnych pór roku. Czym różni się lato od innych pór roku?, Co dzieci robią w lecie, jaki to dla nich czas? Prezentacja piktogramów zjawisk kojarzących się z latem: słońce, wiatr, upał, piorun, ulewa. Następnie dziecko układa z liter Alfabetu powyższe nazwy i nazywa spółgłoski i samogłoski.
2. „Prognoza pogody”- tworzenie mapy pogody. Rodzic prezentuje mapę Polski, przypina na niej symbole zjawisk pogodowych. Wspólnie z dzieckiem odczytuje z mapy prognozę pogody. Nazywa i wskazuje kierunki na mapie: północ, południe, wschód, zachód. Następnie zapowiada pogodę na następne trzy dni, a dziecko samodzielnie tworzy na jej podstawie mapę pogody.
3. „Pogodowe rytmy”-zabawa ruchowa. Dziecko określa głoski w nagłosie następujących słów: słońce, deszcz, burza, tęcza itp. Następnie dziecko wybiera z Alfabetu literę, która odpowiada głosce w przypisanej mu nazwie. Rodzic układa zestaw liter w odpowiedniej kolejności, np.: s, d, b, t. Zadaniem dziecka jest ustawić zgodnie z ułożonym rytmem. Rodzic powtarza zabawę kilka razy, tworząc układy 4-6 elementowe.
4. Praca w Kartach pracy 41 a i 41 b.
5. „Prezenter pogody” - zabawa parateatralna. Dziecko stoi przed mapą i zapowiada pogodę


E.Kubiak, M.Sałajczyk, I.Dziuba, A.Rypkowska

 

 

Wróć

Odnośniki

Informacje kontaktowe

 

imię i nazwisko inspektora: Łukasz Kalinowski 

Inspektor Ochrony Danych
adres e-mail: inspektor@cbi24.pl

Polskie Radio Dzieciom
[obiekt mapy] Mapa dojazdu