Menu

nauczanie zdalne 25.05-12.06.2020

Zadania dla dzieci 3-letnich
Temat: Nasze obowiązki

Cele:
- Kształtowanie prawidłowej postawy wobec swoich obowiązków
- Wypowiadanie się na temat obowiązków domowych i przedszkolnych
- Kształtowanie samodzielności, zaradności

Propozycje zabaw:

1. Zabawa pantomimiczna „Dziwne kroki” – dziecko z rodzeństwem chodzi: wesoło, smutno, z ciężkim workiem na plecach, przeskakuje z kamienia na kamień, chodzi jak lubi.
2. Zabawa ruchowa na dworze „Podróż do krainy dobrego humoru” – rodzic opowiada dziecku, że do krainy dobrego humoru można dotrzeć pokonując tor przeszkód, będzie to np.: przejście wokół domu, bieg slalomem między drzewami, podskoki z nogi na nogę do wskazanego punktu, rzut piłką do celu. Docieramy do krainy dobrego humoru i tam dzieci są dla siebie miłe i wesoło się bawią. Wspólna zabawa z domownikami w kole wg. pomysłu dziecka.
3. Nasze obowiązki – siadamy z dzieckiem na dywanie w jego pokoju, robimy roletki z dłoni przykładamy do oczu i rozglądamy się wokół. Pytamy co można tu jeszcze zrobić, żeby było ładnie i miło – dziecko dzieli się swoimi spostrzeżeniami, sugerujemy dziecku, że porządkowanie pokoju po zabawie to jest jego obowiązek. Wyjaśniamy dziecku co to jest obowiązek. Pytamy o obowiązki w przedszkolu, czy są takie same jak w domu. Wyjaśniamy dziecku, że dorośli też mają swoje obowiązki – dajemy przykłady. Pytamy czy jest to dobrze czy źle. Wspólnie z dzieckiem ustalamy obowiązki domowe – można je zapisać rysując odpowiedni obrazek.
4. Zabawa „Podróż w krainę marzeń” – dzieci zamykają oczy i wyobrażają sobie gdzie chciałyby pojechać w podróż. Malują to miejsce farbami na dużym kartonie. 

Opracowała: H. Kozłowska i I. Gołyńska

Wróć

Odnośniki

Informacje kontaktowe

 

imię i nazwisko inspektora: Łukasz Kalinowski 

Inspektor Ochrony Danych
adres e-mail: inspektor@cbi24.pl

Polskie Radio Dzieciom
[obiekt mapy] Mapa dojazdu