Menu

nauczanie zdalne 25.05-12.06.2020

Z okazji dnia Mamy i Taty – Najlepsze Życzenia dla wszystkich Rodziców z grup BIEDRONKI, MISIE, PSZCZÓŁKI składają Wychowawczynie. Tęsknimy za Waszymi Dziećmi, Życzymy wszystkich jak najszybszego normalnego funkcjonowania w domu i przedszkolu.  
 
 

Zadania dla dzieci 4-letnich
Temat: Dzień Mamy i Taty

Cele: 
1. Wykonanie rysunku postaci z uwzględnieniem charakterystycznych cech np. okulary, broda.

2. Porównywanie wyglądu i wzrostu domowników

3. Wypowiadanie się na określony temat

4. Nazywanie swoich uczuć, wrażeń 
 
Propozycje zabaw:

  1. To Ty to ja – rysowanie postaci. Rodzic bierze dziecko na kolana i opowiada o jego wyglądzie np. masz krótkie jasne włosy, niebieskie oczy, nad nimi są ciemne brwi… Można sprawdzić czy dziecko ma łaskotki, spróbować je rozśmieszyć. Można sprawdzić jego siłę, np. kto kogo zepchnie z wersalki lub trawnika. Potem dziecko w podobny sposób ma opisać swoich rodziców. Następnie razem przeglądamy się w lustrze i sprawdzamy czy opis słowny zgadza się z odbiciem w lusterku. Na kartce papieru rysujemy dziecko: mamę i tatę a rodzice swoje dziecko. Sprawdzamy czy portrety są zgodne z postaciami i robimy wystawę prac np. na lodówce.
  2. Co lubi – rozmowa. Rodzice zadają pytania dzieciom, a dzieci rodzicom. Pytania mogą dotyczyć ulubionych potraw, kolorów, zabaw, spędzenia czasu wolnego, książek, filmów, zainteresowań i tym podobnie.
  3. Zabawy integracyjne – bawimy się w ulubione zabawy dziecka, mamy i taty. 
  4. Dla Ciebie – rysunek dowolną techniką. Rodzice mówią, że kochają swoje dzieci i wykonają dla nich rysunki proponując by dzieci na swoich kartkach narysowały coś dla rodziców. Wykonane prace wręczamy sobie nawzajem z przytulaniami i buziakami. 
  5. Dzień Mamy i Taty – rozmowa. Rodzice opowiadają krótko o swoich rodzicach, składają im życzenia np. telefonicznie i podsuwają propozycję wspólnego świętowania Dnia Mamy i Taty. Propozycję podają też dzieci. Może będzie to konkurs piosenki, konkurs recytatorski a może uda się wybrać na przejażdżkę rowerową, bezpieczny spacer po okolicy a może będą to lody czy rodzinny mecz piłkarski gdzieś na działce….
  6. Wdrażanie w życie wyżej wymienionych pomysłów – tych, które podobają się najbardziej wszystkim członkom rodziny i których realizacja jest możliwa. 

M. Puchała, A.Szcześniak, K.Szaforska, R.Sosnowska, E, Kłopotowska

Wróć

Odnośniki

Informacje kontaktowe

 

imię i nazwisko inspektora: Łukasz Kalinowski 

Inspektor Ochrony Danych
adres e-mail: inspektor@cbi24.pl

Polskie Radio Dzieciom
[obiekt mapy] Mapa dojazdu