Menu

nauczanie zdalne 27.04-22.05.2020

Zadania dla dzieci 6 - letnich
Temat: ,,Muzyczne opowieści”

Cele:   
- rozwijanie wrażliwości estetycznej, muzycznej
- wizualizacje muzyczno- ruchowe
- doskonalenie analizy i syntezy wzrokowej
- formułowanie zdań złożonych na określony temat
- rozwijanie ekspresji ruchowej i sprawności fizycznej.

Propozycje:
1. ,,Comedians galop”- wysłuchanie utworu (źródło youtube). Zadaniem dziecka jest zamknięcie oczu i wyobrażenie sobie, jakie wydarzenia i emocje wyraża ta muzyka. Dziecko opowiada o swoich uczuciach. 
2. ,,Lustra”- rodzic i dziecko stoją w parze. Rodzic jest ,,Lustrem”. Zadaniem  ,,lustra” jest jak najdokładniej odtwarzanie ruchów i mimiki dziecka. Następnie sytuacja odwrotna( dziecko jest lustrem a rodzic pokazuje gesty i miny).
3. ,,Ilustrujemy ruchem”- zabawa muzyczno- ruchowa do utworu P. Czajkowskiego ,,Walc kwiatów”( źródło youtube). Dziecko  trzyma w  ręku wstążkę i podczas słuchania UTWORU PORUSZA SIĘ ILUSTRUJĄC RUCHEM I GESTEM DŹWIEKI MUZYKI. 
4. „Przesyłanie misia”- zabawa integracyjna- rodzic i dziecko bez użycia rąk przekazują sobie misia. Rodzic zadaje pytania: jak myślisz czy misiowi było niewygodnie?, jak się czuł miś?, czy coś mogło go zaboleć?, czy było mu przyjemnie?
5. „Figurki”- dziecko biega w rytm muzyki. Gdy muzyka zatrzyma się i pada hasło,, Figurki, figurki zamieńcie się w…( kotka, kwiatek, pajaca, piłkę) muszą zastygnąć w pozie wymienionej postaci. 
6. „Kraina radości”- dziecko słucha muzyki i wykonuje masaż na plecach rodzica, rysując spirale, różne kształty jednym palcem.
7. „Moje odczucia”- na dywanie są trzy koła- czerwone( smutek), żółte( radość), niebieskie (złość). Dziecko chodzi na czworakach  obok kół w rytm muzyki, gdy muzyka cichnie wchodzi do wybranego koła i pokazuje emocję, którą symbolizuje koło. 
8. ,,Jak to wygląda”- tworzenie ilustracji do utworu ,,Comedians galop”- praca plastyczna na podstawie słuchanego utworu muzycznego. 
9 ,,Karty pracy”- cz.4 23b i 28 b.
10. Czytanie  prostego tekstu.
11. Słuchanie i śpiewanie piosenek: „Piosenka dla mamy”link - https://www.youtube.com/watch?v=vlDHyfQ4920 ) „Piosenka dla taty” link -https://www.youtube.com/watch?v=hiYZStxAZpI&list=RDhiYZStxAZpI&start_radio=1 )

Opracowała:
M.Sałajczyk
I.Dziuba
E.Osińska
E.Kubiak
A.Rypkowska

Wróć

Odnośniki

Informacje kontaktowe

 

imię i nazwisko inspektora: Łukasz Kalinowski 

Inspektor Ochrony Danych
adres e-mail: inspektor@cbi24.pl

Polskie Radio Dzieciom
[obiekt mapy] Mapa dojazdu