Menu

nauczanie zdalne 27.04-22.05.2020

Zabawa  "Poszukiwania w pianie"


Propozycja zabawy, która działa wspomagająco na rozwój dziecka. 
- Pobudza koordynację wzrokowo – ruchową oraz zmysł dotyku. 
- Działa również integrująco sensorycznie. 
- Wspomaga komunikację, przeprowadzona np. z pianą o zapachu lawendy będzie wspaniałym przygotowaniem dziecka do wieczornego odpoczynku.
- Rozpoznawanie przedmiotów na podstawie wrażeń dotykowych jest pomocne w stymulowaniu rozwoju kognitywnego i językowego. Rozwijanie wrażliwości dotykowej sprzyja właściwemu rozwojowi zdolności motorycznych.

Zabawa do przeprowadzenia w wannie
Potrzebne będą: figurki małych zwierząt, ulubionych bohaterów, klocki o różnych kształtach, wszystko co można zanurzyć w wodzie

Napełniamy wannę wodą i wytwarzamy mnóstwo uwielbianej przez dzieci piany, która ma skutecznie zakryć powierzchnię wody. Układamy przed dzieckiem wybrane do zabawy przedmioty, dopasowujemy ich ilość do możliwości poznawczych dziecka. 
Opisujemy kształt, kolor, fakturę każdej z zabawek. Wrzucamy do wody i prosimy dziecko, aby wyłowiło spod wody, bez podglądania np. pieska, kwadratowy klocek, kulkę. 
Sprawdzamy wspólnie czy cechy opisywane na początku zabawy zgadzają się np. czy jest okrągły, czy jest zielony, czy jest chropowaty itd.

Miłej zabawy !!!
Psycholog Anita Popielarz

Wróć

Odnośniki

Informacje kontaktowe

 

imię i nazwisko inspektora: Łukasz Kalinowski 

Inspektor Ochrony Danych
adres e-mail: inspektor@cbi24.pl

Polskie Radio Dzieciom
[obiekt mapy] Mapa dojazdu