Menu

16-24 marzec

  • pamięć

ĆWICZENIA PAMIĘCI SEKWENCJI DLA DZIECI
Pamięć sekwencji jest bardzo ważna w funkcjonowaniu człowieka. Wykorzystujemy ją w trakcie realizowania codziennych czynności, np. podczas ubierania się. Musimy wtedy zapamiętać, co ubieramy w jakiej kolejności. A jazda samochodem to przecież też sekwencja konkretnych ruchów. Także podczas nauki szkolnej ważne jest zapamiętanie co po czym następuje, jakie są tego skutki, zapamiętanie zależności, regularności. 
    1. Wyjmując zakupy z torby układamy je po kolei na stole. Zadaniem dziecka jest zapamiętać i odtworzyć sekwencję. Ważne! Sami musimy zapamiętać kolejność zakupów.
    2. Wieszając pranie zachęcamy dziecko do pomocy. W zależnościom tego co mamy do wywieszenia kierujemy do dziecka polecenia: „ Powieś w odpowiedniej kolejności niebieską bluzkę, zielone skarpetki i niebieskie spodenki. Gdy dziecko skończy kierujemy do niego następne polecenie: „Teraz zielona bluzka, żółte skarpetki i różowa spódniczka” itd.
    3. Pozostajemy przy praniu. Tym razem mamy powieszoną odzież, a zadaniem dziecka jest poprzypinać ją spinaczami. Spinacze muszą być jednak użyte w odpowiedniej kolejności, np. biały, czerwony,  zielony i niebieski, następnie niebieski, zielony, czerwony i biały itd.
    4. Demonstrujemy dziecku w jakiej kolejności wieszamy pranie. Ściągamy je, a zadaniem dziecka jest powtórzyć daną czynność. Tak samo możemy zrobić z przyczepianiem prania spinaczami w odpowiednich kolorach.

opracowały : E.Kowalczyk, H. Kozłowska, R.Sosnowska, U.Kiejrys, M.Puchała

  • słoń nie zapomina

Wróć

Odnośniki

Informacje kontaktowe

 

imię i nazwisko inspektora: Łukasz Kalinowski 

Inspektor Ochrony Danych
adres e-mail: inspektor@cbi24.pl

Polskie Radio Dzieciom
[obiekt mapy] Mapa dojazdu