Menu

nauczanie zdalne 25.05-12.06.2020

Zadania dla dzieci 3 - letnich 
Temat: Mój przyjaciel Miś

Cele:
- rozwijanie ekspresji ruchowej
- doskonalenie wymowy dzieci
- rozwijanie zdolności poprzez wyróżnianie cech przedmiotu
- rozwijanie kreatywnego myślenia

Propozycje zabaw:
1. Zabawy  z Misiem – taniec na gazecie. Dziecko tańczy ze swoim misiem na rozłożonej gazecie, na przerwę w muzyce składamy gazetę na pół i tańczy dalej tym razem na mniejszym kawałku, kolejna przerwa w muzyce to kolejne złożenie gazety na pół. Zabawa kończy się gdy gazeta jest tak mała, że nie da się już na niej tańczyć
2. Wprawki dramowe – dziecko naśladuje ruchem i gestem: podawanie Misia – bardzo ciężkiego, lekkiego, klejącego się, kołysanie misia, karmienie misia i pocieszanie misia. Na koniec pytamy -  dokąd chcesz zabrać misia ze sobą?.
3. Weź misia do ręki – zabawa dotykowa. Oglądamy z dzieckiem różne pluszowe misie które ma w domu, dziecko wybiera sobie jeden, który najbardziej lubi i opowiada o nim: czy jest miękki, czy twardy, jaki ma kolor, czy jest milutki, czy jest duży, czy jest mały itp. Według pomysłu rodzica.
4. Zabawa twórcza – tworzenie pomysłów. Siedzimy z dzieckiem i zadajemy pytanie – co by było gdyby ze sklepów, z domu, z przedszkola znikły wszystkie misie?. Rozmowa z dzieckiem, zwrócenie uwagi na poprawną wymowę dziecka. 
5. Praca plastyczna – kreatywne rysowanie. Rysujemy dziecku kontur zabawki np. skakanki, wiaderka, piłki lub misia. A za pomocą mazaka lub kredki dzieci zmieniają prawidłową zabawkę w zabawkę jakiej nie ma na świecie. Nazywanie wytworów swoich prac.


Przygotowały: H. Kozłowska, I. Gołyńska

Wróć

Odnośniki

Informacje kontaktowe

 

imię i nazwisko inspektora: Łukasz Kalinowski 

Inspektor Ochrony Danych
adres e-mail: inspektor@cbi24.pl

Polskie Radio Dzieciom
[obiekt mapy] Mapa dojazdu