Menu

nauczanie zdalne 27.04-22.05.2020

Zadania dla dzieci 3 - letnich 
Temat: Co ja czuję?

Cele: 
- Rozwijanie umiejętności rozumienia własnych uczuć
- Doskonalenie umiejętności uważnego słuchania i rozumienia tekstu opowiadania
- Rozwijanie motoryki małej

Propozycje zabaw:
1. Chusteczka – maseczka – ćwiczenia oddechowe, wydłużanie fazy wydechowej. Siedzimy z dzieckiem na dywanie. W ręku trzymamy chusteczkę higieniczną za jej górę zasłaniamy nią twarz, robimy wdech nosem, a później długi wydech ustami tak aby chusteczka odsłoniła twarz. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.
2. Wesołe i smutne chwile – rozumienie własnych uczuć . Siedzimy z dzieckiem w ręce trzymamy piłkę. Kto trzyma piłkę w ręku zaczyna zdanie – jestem smutny gdy….., jestem wesoły gdy…….. i przekazujemy piłkę następnej osobie, która też powtarza te zdanie.
3. Co wydarzyło się w Pluszakowie – opowiadanie Marii Rosińskiej. Po wysłuchaniu sprawdzamy czy dziecko uważnie słuchało i czy rozumie tekst opowiadania. Zadajemy pytania związane z opowiadaniem według inwencji rodzica. 
4. Smutni i weseli – zabawa w okazywanie emocji. Włączamy muzykę i razem z dzieckiem tańczymy wesoło gdy muzyka jest skoczna, a jesteśmy smutni gdy muzyka jest powolna.    
5. Praca plastyczna – rysowanie według własnego pomysłu „buźki” wesołej i „buźki” smutnej.  Określanie jak się dzisiaj czuję, czy jestem smutny czy wesoły.                                                                                                             

 

Opracowała: 
H.Kozłowska, I. Gołyńska

Wróć

Odnośniki

Informacje kontaktowe

 

imię i nazwisko inspektora: Łukasz Kalinowski 

Inspektor Ochrony Danych
adres e-mail: inspektor@cbi24.pl

Polskie Radio Dzieciom
[obiekt mapy] Mapa dojazdu