Menu

16-24 marzec

  • poniedziałek

Co robić z dzieckiem w domu?
   
To pytanie zadaje sobie wiele osób, 
poniżej prezentujemy zestaw linków z godnymi polecenia edukacyjnymi stronami internetowymi dla dzieci. Czas spędzony przy komputerze, może przynieść korzyści, zachęcamy do świadomego korzystania z zasobów Internetu.

 szalone liczby   → rozwijanie kompetencji matematycznych

klikankowo  → zestaw przeróżnych ćwiczeń, puzzli i filmów instruktażowych jak np. zrobić kurczaka wielkanocnego

ruch to zdrowie   → ćwiczenia ruchowe w ciekawej formie

Akcja "Dzieci uczą rodziców w domu" → zachęcamy do przyłączenia się do akcji „Dzieci uczą rodziców w domu”

  • wtorek
  • sznur z praniem -ubranka dziecięce

Domowe obowiązki mogą być zabawą !
Każdy wie, że dzieci uwielbiają naśladować swoich rodziców. Warto wykorzystać tę chęć  naśladownictwa do zaangażowania pociech w domowe obowiązki. Wdrażając dzieci w codzienne aktywności nie tylko wspieramy ich rozwój społeczny, odpowiedzialność, ale również doskonalimy ich sprawność ruchową, koordynacje wzrokowo- ruchową, sprawność motoryczną czy też wzmacniamy poczucie własnej wartości poprzez dawanie sposobności do odnoszenia małych sukcesów.

  • ćwiczenia rozciągające

Zestaw wybranych ćwiczeń metodą Weroniki Sherborne dla dzieci 4-5 letnich

Propozycja zabaw dzieci z rodzicami

Kołyska – siadamy na podłodze, dziecko znajduje się między nogami rodzica. Rodzic obejmuje dziecko ramionami, nogami, tułowiem. Delikatnie buja się z boku na bok, kołysząc dziecko. Ćwiczenie to pomaga wyciszyć się dziecku, zrelaksować i odprężyć. Można kołysząc dziecko cicho nucić w rytm kołysania.

dalej...

  • misie

KONKURS !!!

Wiedząc o tym, że nasze „Misie” są dziećmi aktywnymi proponujemy udział w naszym wyzwaniu. Zachęcamy rodziców z dziećmi naszej grupy do uczestnictwa w konkursie: "Zajęcia kreatywne w domu"

więcej informacji dalej w poście

 

 

  • Środa
  • pamięć

ĆWICZENIA PAMIĘCI SEKWENCJI DLA DZIECI
Pamięć sekwencji jest bardzo ważna w funkcjonowaniu człowieka. Wykorzystujemy ją w trakcie realizowania codziennych czynności, np. podczas ubierania się. Musimy wtedy zapamiętać, co ubieramy w jakiej kolejności. A jazda samochodem to przecież też sekwencja konkretnych ruchów. Także podczas nauki szkolnej ważne jest zapamiętanie co po czym następuje, jakie są tego skutki, zapamiętanie zależności, regularności. 

Ruch to zdrowie
Zachęcamy do wykonania kilku ćwiczeń ruchowych zaprezentowanych w przyjaznej dla dzieci formie. 

Poniżej znajdują się linki z filmikami instruktażowymi: 

przywitanie i rozgrzewka

układ taneczny - wyprawa do dźungli

  • dziecko i kredki

Zabawy na środę dla dzieci 4-5 letnich

1. DETEKTYW PAN FIGURKA 
Przygotowujemy dla dzieci kolorowe „lupy” w kształcie figur(kontur figury geometrycznej). Zadaniem dzieci jest znalezienie w domu jak największej ilości przedmiotów w danym kształcie.

2. CYFERKOWE SŁONECZKO 
Wycinamy żółte kółko, przyklejamy/ piszemy cyfry 1- 10, przy każdej z cyfr przymocowujemy promyk np. z patyka do szaszłyków, zadaniem dziecka jest umieszczenie odpowiedniej ilości koralików na każdym z promyków.

  • zabawy kreatywne

Zabawy kreatywne dla dzieci w wieku przedszkolnym, w tym dla dzieci objętych kształceniem specjalnym
Masy plastyczne to doskonała forma spędzenia wolnego czasu z dzieckiem. Masy znacznie różnią się od siebie konsystencją, kolorami i zapachami. Bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno fani delikatniejszych form jak i ci którzy preferują masy twardsze. Z jednych można wyrabiać dekoracje, inne nadają się lepiej do ugniatania. Dzieci uwielbiają ściskać, ugniatać, formować oraz lepić. Kiedy dołączymy do niezwykłej formy masy zapach oraz kolor zyskamy doskonałą zabawkę na cały dzień lub tydzień.

poniżej prezentujemy przepisy ...

  • czwartek
  • A Rozdział I W kuchni

Drodzy Rodzice

Poniżej zostały  zamieszczone zdjęcia z ciekawymi  doświadczeniami, które można wykonać wraz z dziećmi w domu. Dzięki nim wasze dzieci  przekonają się, że otaczające nas przedmioty i zjawiska   potrafią nas przenieść  w świat dotąd nieznany  a jakże interesujący.

  • historyjka obrazkowa

Materiały do pracy w domu dla dzieci sześcioletnich
Drodzy Rodzice,
Prosimy o indywidualną pracę dzieci w domu poprzez ćwiczenia usprawniające pisząca rączkę i logiczne myślenie. 

Drodzy Rodzice, 
Zachęcam do zapoznania się ze stronami internetowymi zawierającymi gotowe zabawy logopedyczne, materiały do ćwiczeń:

www.mimowa.pl

www.domologo.pl

www.krainadzwiekow.pl

www.ktotomowi.pl

Proszę o kierowanie pytań drogą e-mail  ( luiwi@o2.pl ), chętnie udzielę informacji, przekażę indywidualne zalecenia do ćwiczeń.

  • konsultacje on-line (psycholog)

Drodzy Rodzice, 
Informujemy, że  sytuacjach trudnych możliwe jest wsparcie psychologa  online, w razie potrzeby prosimy o kontakt  e-mail: anitapopielarz@go2.pl.

  • logo centrum nauki kopernik

Coś dla małych odkrywców 

Zapraszamy na film przedstawiający wystawę w CNK, każdy zajdzie coś dla siebie. Prosimy o cierpliwość, początek nagrania zawiera ujęcia z głównego korytarza, dalej znajduje się relacja z interaktywnego zwiedzania. 

https://www.facebook.com/CentrumNaukiKopernik/videos/798439950565455/?hc_location=ufi

  • origami

Materiały dla dzieci sześcioletnich

Zachęcamy do zajęć plastycznych. Origami ("Ori" - składać, "kami" - papier) to wywodząca się z Chin, lecz z racji rozwinięcia się jej w Japonii uważana za japońską sztuka składania papieru. Tam jest na tyle ważna i szanowana, że w szkołach prowadzone są obowiązkowe zajęcia z origami dla dzieci. Nic dziwnego, ponieważ pozwala na poznawanie podstaw geometrii, rozwija dziecięcą wyobraźnię i zdolności małej motoryki.

http://www.zabawkowicz.pl/zabawka/1763,origami-dla-poczatkujacych.html

  • puzzle z talerzyków

Zajęcia na 19.03.2020 dla dzieci pięcioletnich

1. MEMO FIGURY 
Do przygotowania zabawy będą nam potrzebne papierowe talerzyki lub krążki wycięte z papieru, papier kolorowy z którego wycinamy figury, które przyklejamy od wewnętrznej strony talerzyka. Talerzyki muszą być przygotowane w identycznych parach. Przebieg gry oparty jest na tradycyjnej zabawie MEMORY, dzieci kolejno odsłaniają po dwa talerzyki w poszukiwaniu par.

Materiały dla dzieci objętych kształceniem specjalnym

Cel na czwartek to rozwijanie percepcji wzrokowej, oraz spostrzegawczości. Prosimy o wykonanie zadań zgodnie z poleceniami oraz uwzględniając indywidualne możliwości każdego dziecka. W celu dostosowania ćwiczeń do możliwości dziecka można np. przeplatać je aktywnościami ruchowymi, bądź innymi zadaniami.

  • grafika jak rozmawiać z dzieckiem

Jak rozmawiać o tym co się dzieje z dzieckiem?

Czasem wydaje nam się, że dzieci są zbyt małe, by rozumieć powagę sytuacji. Zdarza się że chcemy je chronić i udajemy, że nic takiego się nie dzieje. Zachowujemy się tak jakby wszystko było ok. Niestety jeszcze gorzej bywa, kiedy zapewniając o braku zagrożenia sami wewnątrz odczuwamy panikę, którą zdradza nasza mowa ciała... A dzieci, z którymi my dorośli nie rozmawiamy boją się jeszcze bardziej i snują coraz dramatyczniejsze, katastroficzne wizje przyszłości. Dzielimy się z państwem poradami sformułowanymi przez Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 5 w Łodzi.

  • dzień-noc

Zadanie dla dzieci 3 i 4 letnich 
Cel na czwartek to doskonalenie kompetencji matematycznych
Edukacja matematyczna w przedszkolu to kilka działów, jeden z nich to : rytmy
Rytmy pełnią bardzo ważną rolę w życiu człowieka, ponieważ pozwalają zrozumieć świat, w którym żyjemy, pomagają w osiągnięciu poczucia bezpieczeństwo oraz sprawiają, że nasze życie jest przewidywalne i zrozumiałe. Regularności wykrywamy za pomocą zmysłów: słuchu, wzroku, zmysłu kinestetycznego oraz czasu...

  • przyroda i ja

Materiały dla dzieci z grupy Misie

Dzień trzeci “Zajęć kreatywnych w domu” a naszym przedszkolakom pomysłów nie brakuje!

Kolejną propozycją jest zabawa przyrodnicza “Sadzenie wiosennych kwiatów”. Dwójka dzieci z naszej grupa postanowiła zadbać o swoje ogrody sadząc w nich nasionka kwiatów.

Jakie umiejętności daje taka forma zajęć? ...

  • Piątek
  • konstrukcja z klocków

Materiały dla dzieci z grupy Misie
Konstrukcje z klocków”

Czwarty dzień naszego wyzwania “Zajęć kreatywnych w domu”.

Kilkoro “Misiów” wpadło na pomysł, aby spędzić czas na zabawach konstrukcyjno- manipulacyjnych. W ten sposób powstały ciekawe konstrukcje z klocków tj; zamek wiosennej księżniczki, miasteczko Lego, a nawet sztangi do ćwiczeń!

Jakie umiejętności daje taka forma zajęć? ....

  • ćwiczymy czytanie
  • plakat konkurs namaluj swoje ulubione pierogi

Zapraszamy WSZYSTKIE PRZEDSZKOLAKI do udziału w konkursie

„U Schabińskiej-Chyrowa Ski” w Chyrowej serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym: „Moje ulubione pierogi”.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży (dzieci przedszkolnych i młodszych oraz uczniów szkół podstawowych i średnich).

Zgłoszenia i wysyłka prac na http://chyrowaski.pl/
 

NAGRODY GWARANTOWANE!

  • karta pracy - podziel na głoski nazwy obrazków

Zabawy w głoskowanie dla dzieci 4-5 letnich

Głoskowanie to nauka poprawnego artykułowania wszystkich głosek w wyrazie. Głoskowanie dziecko powinno opanować przed nauką czytania , ale po przyswojeniu sylabizowania. Wszelkie ćwiczenia na głoskowanie powinny mieć formę zabawy, żeby nie zniechęcać dziecko. Jeśli to tylko możliwe, wykonujcie je podczas codziennych czynności.  Takie ćwiczenia nie muszą trwać długo, jednak ważna jest ich systematyczność. O wiele więcej przyniesie kilkuminutowa, ale codzienna tego typu zabawa niż godzinne posiedzenie raz w tygodniu. Na początku do nauki głoskowania wybieramy krótkie wyrazy np. oko, ser, las, nos, ucho itp.

Przykładowe zabawy rozwijające umiejętność głoskowania: ...

  • leśne zwierzątko

Materiały dla dzieci 3-4 letnich

Cel na piątek do doskonalenie umiejętności językowych 
"W lesie"
    1. Posłuchajcie wierszyka i dokończ się go tak, żeby się rymował:
Wojtek chciałby pójść do lasu,
ale nie ma na to...

  • wiosenna łąka

Materiały dla dzieci objętych kształceniem specjalnym

Cel: opisywanie pogody w różnych porach roku, budowanie zdań złożonych, rozwijanie słownika dziecka, bogacenie zasobu słownikowego, wyliczanie pór roku (ćwiczenie pamięci), stosowanie określeń „po, na”

  • kolorowe rajstopy

Materiały dla dzieci 3-4 letnich
Poniżej podajemy link, można obejrzeć filmik i  pobawić się z siostra lub bratem albo z kimś z dorosłych obecnych w domu.
Życzymy miłej zabawy. Pozdrawiamy jeszcze raz wszystkich.

My 3- Zabawa z rajstopami na głowie

PONIEDZIAŁEK 23.03.2020r

Materiały dla dzieci sześcioletnich
Dziś zachęcamy Państwa i wasze dzieci do rozwiązywania  kilku prostych zagadek o przyrodzie. Rymowane zgadywanki pełne wesołych zwierząt i roślin zapraszają do zabawy starszaki.

  • modelka

Materiały dla dzieci z grupy Misie

Dzień piąty „ Zajęć kreatywnych w domu”

Dzisiejszego dnia zakróluje moda. Większość dziewczynek lubi przebierać się w ubrania  swoich mam. Młode damy zafascynowane wizerunkiem oraz zachowaniami swoich mam, często starają się jak ...

  • historyjka obrazkowa

Zadania dla dzieci objętych kształceniem specjalnym

Instrukcja do zadania z historyjkami obrazkowymi:

  • lista

Materiały dla dzieci 3-4 letnich
KOLEJNE ĆWICZENIA PAMIĘCI SEKWENCJI 
    1. Przygotowujemy sałatkę warstwową. W tym celu musimy przygotować produkty, które muszą być ułożone w salaterce w odpowiedniej kolejności. Prosimy dziecko, aby pomogło...

Czy moje dziecko słyszy?  
Zaburzenia przetwarzania słuchowego

Zaburzenia Przetwarzania Słuchowego (APD) to zespół objawów wynikających z zaburzenia pracy zmysłu słuchu spowodowanych nieprawidłowościami na poziomie centralnego układu nerwowego- ośrodków umiejscowionych w mózgu, które odpowiadają za przetwarzanie bodźców słuchowych. Dziecko słyszy — podstawowe badania słuchu są prawidłowe, dziecko reaguje na dźwięki, lokalizuje ich źródło, lecz nie słucha — zachowuje się i funkcjonuje podobnie do dzieci ...

  • Marianna Sztyma

Konkurs Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki - "Pozdrowienia z domu!" #pozdrowieniazdomu

Kochani, od kilku dni uczymy się i bawimy w domach, unikamy wyjść, spotkań nawet z przyjaciółmi i rodziną. Nie tylko doskwiera nam czasami nuda, ale też tęsknota za bliskimi. Pomagają nam nowe technologie. Wyobraźcie sobie jednak, że kiedyś było inaczej, wyobraźcie sobie świat, w którym nie ma komputerów...

  • zabawka zręcznościowa

Złap kurczaka – zabawka zręcznościowa dla dzieci  
Zabawkę tą możesz  wykonać w domu. 
Potrzebne będą :
 butelka po jogurcie czy kefirze 
sznurek lub gruba nić ...

Zadania dla 3latków

Temat: “Hodowla fasoli”

WTOREK 24.03.2020r

  • telewizja tak tv

Teatr TAK od 2011 roku z ogromnym powodzeniem wystawia profesjonalne spektakle dla dzieci z elementami języka angielskiego na terenie całego kraju. Występuje zarówno na scenach teatralnych jak i w mniejszych placówkach. Dziś wychodzi na przeciw oczekiwaniom najmłodszym widzom i uruchamia TAK tv. Zapraszamy do obejrzenia odcinka nr 4. Teatr tv odcinek nr 4
 

  • baloniki

Materiały dla dzieci 5- letnich 

"Eksperymenty z wodą" – 24.03.2020
1. Tęcza z cukierków - Do tego eksperymentu wystarczą: biały talerz, opakowanie kolorowych cukierków i odrobina wody. Wykładamy cukierki na talerzu tak, by tworzyły koło. Polewamy niewielką ilością wody, czekamy chwilę i…  ...

„ Bańki mydlane- zaczarowane...”- ćwiczenia oddechowe w terapii logopedycznej.

Oddychanie jest czynnością naturalną, rzadko zastanawiamy się nad jego znaczeniem i przebiegiem. Jest ono czynnością fizjologiczną, niezbędną do życia, a także bardzo ważną dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania dziecka. Ćwiczenia oddechowe są bardzo istotnym elementem terapii logopedycznej i działań stymulujących rozwój dzieci.  ...

zachęcamy do pobrania całości pliku pdf ---->

  • image001

Drodzy Rodzice, 

Chcielibyśmy przedstawić Wam propozycje oferowane przez Polskie Radio Dzieciom. Jest to miejsce, gdzie znajdziecie wiele audycji edukacyjnych dla dzieci, bajek, słuchowisk oraz porad dla rodzica, a gdzie nie usłyszycie żadnych reklam. Polskie Radio Dzieciom w ciągu tygodnia nadaje ponad 100 premierowych audycji naukowych, kulturalnych oraz podróżniczych. Audycje emitowane na antenie, dostępne są także na stronie www.polskieradiodzieciom.pl...

Jutro zapraszamy po szczegółowy plan !

  • megaphone-2374502_1280

Informacja dla rodziców

W związku z zaistniałą sytuacją informujemy, że na stronie internetowej będą ukazywały się propozycje  zajęć i zabaw zgodnych z podstawą programową wychowania przedszkolnego dla poszczególnych grup wiekowych.

Zachęcamy do korzystania

Dziękujemy za pomoc i wyrozumiałość

  • wiosna plątaninka literowa dla dzieci nauczycielskie zacisze (2)

Zestaw ćwiczeń dla uczestników zajęć korekcyjno-kompensacyjnych (dzieci sześcioletnie)

Drodzy Rodzice,  bardzo proszę o systematyczną pracę z dziećmi w domu. Wszelkie zalecane ćwiczenia proszę wykonywać zaczynając od początku, ta kolejność uwzględnia bowiem stopniowanie trudności. Jeżeli dziecko napotka na trudności nie przechodzimy do zadania kolejnego dopóki nie poradzi sobie z bieżącym.  Rodzice, którzy otrzymali wcześniej zalecenia do pracy w domu, proszeni są o prace w oparciu o udzielone wskazówki i porady.
 W  razie pytań lub wątpliwości zachęcam do kontaktu e-mail: ula_happy@o2.pl

  • grafika szlaczki

Materiały dla grupy Misie

Dzień szósty „ Zajęć kreatywnych w domu”.

Dziecko rozwija motorykę małą podczas działania. A nasze Misie lubią działać. Kolorują obrazki, malują farbami, rysują po śladzie, tworzą witraże okienne. Każda czynność wykonana przy pomocy palców i dłoni ćwiczy i doskonali sferę rozwoju motorycznego. 

  • grafika finał konkursu

FINAŁ KONKURSU ( grupa Misie)

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom za udział w naszym konkursie "Zajęcia kreatywne w domu"...

W  zdrowym  ciele  zdrowy  duch
Ograniczenie aktywności ruchowej, zwiększenie siedzącego trybu życia sprzyja złym nawykom mającym wpływ na postawę ciała. Dlatego tak ważne jest, aby w tym (trudnym) okresie zadbać o prawidłową postawę ciała dzieci...

Odnośniki

Informacje kontaktowe

 

imię i nazwisko inspektora: Łukasz Kalinowski 

Inspektor Ochrony Danych
adres e-mail: inspektor@cbi24.pl

Polskie Radio Dzieciom
[obiekt mapy] Mapa dojazdu